Technology

Wygrana w Grand Prix Stanów Zjednoczonych i tytuł mistrzowski konstruktorów dla Red Bulla - niesamowita przewaga Maxa Verstappena!

26.10.2022, 07:23 0 komentarzy
Wygrana w Grand Prix Stanów Zjednoczonych i tytuł mistrzowski konstruktorów dla Red Bulla - niesamowita przewaga Maxa Verstappena!

Bez najmniejszych wątpliwości fani samochodowych wyścigów nie czują zadowolenia z tego, iż obecnie trwający sezon Formuły 1 powoli zbliża się do zakończenia. W poprzedni weekend poznaliśmy już wszystkie najbardziej kluczowe rezultaty aktualnego sezonu. Red Bull Racing po 9 latach hegemonii Mercedesa dał radę wywalczyć mistrzowski tytuł konstruktorów. Dla całej ekipy Red Bull Racing trwający w tej chwili sezon jest doskonały pod wieloma względami i nie ulega to wątpliwości. Na to, w jak niesamowitej formie jest w obecnej chwili Verstappen z całą pewnością warto zwrócić uwagę. W trakcie wyścigu o GP Japonii mistrz Formuły 1 z poprzedniego sezonu zapewnił sobie kolejny tytuł z kolei. Max Verstappen aktualnie ma możliwość definitywnie skupić się na poprawianiu kolejnych rekordów. Triumf w trakcie niedzielnego wyścigu doprowadził do tego, iż Verstappen wyrównał rekord ilości triumfów w trakcie całego sezonu.

Aktualnie rekord ten wynosi 13 triumfów, jednak holenderski kierowca ma szansę, aby zdecydowanie go wyśrubować. Zostały 3 wyścigi do finiszu obecnie trwającego sezonu reprezentant Red Bull Racing może bez problemu wygrać każdy z nich. W trakcie Grand Prix USA Max Verstappen po raz kolejny udowodnił, dlaczego jego przewaga w trakcie sezonu 2022 jest aż tak duża. Kierowca Red Bulla jeździ świetnie i w dodatku w ciężkich warunkach jest w stanie sięgnąć po wygraną w wyścigu. Start wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był dla Verstappena niesamowity. Zdołał tuż przed zakrętem numer jeden wyprzedzić kierowcę Ferrari i mógł budować własną przewagę nad pozostałymi kierowcami. W trakcie pobytu w boksie wystąpił kłopot przy podmianie opon i kierowca Red Bulla utracił mnóstwo czasu. Sporo wskazywało na to, że może na tym zyskać siedmiokrotny mistrz świata Sir Lewis Hamilton, który wskoczył na pierwsze miejsce. Kierowca Red Bulla jednak nie planował się poddawać i dał radę dogonić Lewisa Hamiltona, a potem go ominąć. W końcowym rozrachunku kierowca z Holandii wygrał w wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu był Hamilton Lewis Hamilton, a na trzecim stopniu podium Leclerc z ekipy Ferrari.

Zostaw komentarz