Technology

Reprezentacja Ekwadoru pokonuje zespół narodowy Kataru w meczu otwarcia mistrzostw świata!

23.11.2022, 13:49 0 komentarzy

Mundial to impreza futbolowa, która ma miejsce co cztery lata. Na pewno kibice piłki nożnej z całej świata wyczekują z niecierpliwością na pierwsze spotkanie turnieju. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która wyglądała fantastycznie poprzedziła pierwszy pojedynek. Później jednak przyszła pora na futbol i wielbiciele piłki nożnej zgromadzeni na stadionie a także przez telewizorami wyczekiwali świetnego meczu. Emocji nie zabrakło już od początkowych minut, ponieważ zawodnicy narodowej reprezentacji Ekwadoru błyskawicznie zdobyli gola. Już w trzeciej minucie Valencia trafił do bramki i mogło się wydawać, iż narodowa kadra Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym meczu. Jednak sędzia tego pojedynku zdecydował się przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, że w chwili dogrania napastnik był na pozycji spalonej. Organizatorzy tego turnieju mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tym przypadku.

Mimo cofnięcia pierwszego gola narodowa reprezentacja Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać atakowania. Zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą tempo w tym pojedynku. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z golkiperem reprezentacji narodowej Kataru odnalazł się gracz reprezentacji Ekwadoru i został sfaulowany przez niego. Sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Jedenastkę na gola zamienił zawodnik drużyny narodowej Ekwadoru Emmer Valencia. Względem reprezentacji Ekwadoru reprezentacja Kataru prezentowała się naprawdę słabo. Bramkarz narodowego zespołu Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty, gdyż po stronie zawodników Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a autorem kolejny raz był Valencia. Podczas I części pojedynku nie oglądaliśmy już więcej bramek. W trakcie II połowy obie drużyny mocno zredukowały rytm i na boisku działo się niewiele. Ten pojedynek w rozrachunku końcowym skończył się wynikiem 2:0 dla Ekwadoru, która fenomenalnie zaczęła ten turniej. Natomiast narodowa drużyna Kataru znalazła się w tym momencie w trudnej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy turnieju.