Technology

Imponujący triumf w Lidze Konferencji Europy z hiszpańskim Villarreal- fantastyczna dyspozycja ekipy mistrza Polski!

09.11.2022, 10:14 0 komentarzy

Nie da się ukryć, iż piłkarscy sympatycy w Polsce nie mają zbyt często okazji do świętowania sukcesów swojego zespołu w rozgrywkach pucharowych. Zespoły z PKO Ekstraklasy najczęściej swoją przygodę z pucharami europejskimi kończą naprawdę prędko i wówczas mogą skoncentrować się jedynie na rodzimych rozgrywkach. W trwającym obecnie sezonie jednak szczególne powody do zadowolenia mają kibice popularnego Kolejorza. Drużyna mistrza polskiej ligi wywalczyła awans do rozgrywek grupowych Ligi Konferencji i od pierwszego meczu zapewnia własnym kibicom naprawdę dużo emocji. Mistrz PKO Ekstraklasy rywalizował z Villarreal CF, a więc trudnym przeciwnikiem w szóstej kolejce grupowych zmagań. Zwycięstwo w tym meczu znaczyło, że piłkarze Lecha będą pewni awansu do pucharowej fazy. Bardzo dużo piłkarskich ekspertów nie wierzyło w to, że Kolejorz jest w stanie zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym przeciwnikiem i warto to podkreślić.

Od początku tego meczu Lech prezentował się dużo lepiej niż hiszpański rywal. Perfekcyjnym przykładem tego był gol Kristoffera Velde, który strzelony został w 27. minucie tego meczu. Wielbiciele mistrza polskiej Ekstraklasy oszaleli z radości i dużo intensywniej zaczęli wspierać swoich graczy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem jeden do zera dla mistrza PKO Ekstraklasy. Graczy mistrza PKO Ekstraklasy w trakcie drugiej części tego pojedynku musieli grać uważnie i równolegle poszukiwać okazji na zdobycie drugiej bramki. Graczy poznańskiego Lecha strzelili kolejnego gola kilka minut po starcie gry. W 51. minucie trafienia na dwa do zera strzelił Skóraś, który pokazał się w tym meczu fenomenalnie. Zawodnik gospodarzy 13 minut przez końcem tego spotkania zdobył drugą bramkę, co doprowadziło kibiców futbolu będących na stadionie przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. Mecz finalnie skończył się wynikiem 3:0 dla Lecha, co oznaczało gwarantowany awans do kolejnej fazy rozgrywek Europa Conference League. Mistrz polskiej ligi w rywalizacji grupowej zajął drugą lokatę. W kolejnej fazie Europa Conference League grać będą z Bodo/Glimt.