Aktualności

Powrót do strony głównej

Ultratriathlon zakończony

W dniu wczorajszym zakończył się 2 etap Ultratriathlonu.
Szóstka żołnierzy w 4 dni pokonała dystans 700 km przemierzając rowerami Polskę od morza po Tatry. Przedostatnim przystankiem na trasie był Kraków, w którym mimo zmęczenia długą, ponad 270 kilometrową trasą, żołnierze złożyli wiązanki na grobie patrona wydarzenia oraz pojechali do siedziby dawnego Dowództwa Wojsk Specjalnych, by tam pod obeliskiem poświęconym pamięci generała oddać mu hołd.

Ostatni etap Ultratriathlonu, to pokonanie biegiem przewyższenia 1.100 metrów – czyli wbiegnięcie na szczyt Rys. Na najwyższej polskiej górze prócz dziennikarzy i satysfakcji na uczestników triathlonu czekać miało ponoć zimne piwo.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za podjęcie się tego wyzwania. Jestem pod wrażaniem waszego hartu ducha, tężyzny fizycznej i umiejętności pracy w zespole. Dziękuję, że dzięki takim inicjatywom obraz żołnierza, szczególnie żołnierza wojsk specjalnych zmieniać się będzie w oczach społeczeństwa, do którego docierają z mediów informacje o tym, że nasze służy mundurowe nie podchodzą do egzaminów z wychowania fizycznego, chętniej zasiadając w mundurach na wygodnych fotelach, za dużymi biurkami.

Dziękuję organizatorom, szczególnie panu Darkowi Terleckiemu, którzy podjęli się organizacji tego przedsięwzięcia, poświęcając mu wiele swojego cennego wolnego czasu.
Włodek byłby z Was dumny.

Marta Murzańska-Potasińska