Aktualności

Powrót do strony głównej

Ultratriathlon ku pamięci gen. Potasińskiego

W dniu dzisiejszym zakończył się pierwszy, morski etap ULTRATRIATHLONU poświęconego pamięci dowódcy Wojsk Specjalnych.

W Ultratriathlonie startuje pięciu żołnierzy Wojsk Specjalnych, po jednym z każdej jednostek (Formoza, Agat, Nil, Komandosów, Grom) oraz przedstawiciel amerykańskich Navy Seals'ów, którzy zgłosiłi się do ww przedsięwzięcia w czasie wolnym od pracy.

Triatlon rozpoczął się na Helu, gdzie przy dużej fali i wietrznej pogodzie, żołnierze rozpoczęli mordercze zmagania z morzem. Przepłynięcie Zatoki Gdańskiej zajęło im 7 i pół godziny. Planowany dystans 18 km zwiększył się do ponad 20 km, czego przyczyną były znoszące prądy.

W Porcie Gdynia na uczestników Triathlonu czekali Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek, żona śp. Dowódcy Wojsk Specjalnych Marta Potasińska, gen. Bogusław Pacek, zastępca dowódcy JW Formoza, dowódca JW AGAT, organizatorzy przedsięwzięcia i media.

Wszyscy uczestnicy zmęczeni i wyziębnięci przebyli pierwszy, najtrudniejszy z etapów ultratrathlonu. Po krótkim odpoczynku żołnierze wraz z ministrem Sportu i Turystyki Adamem Korolem w niedzielę 2 sierpnia pokonają pierwszy z 4 odcinków części rowerowej przedsięwzięcia.
Druga część Ultratrathlonu - przejechanie rowerami Polski od morza do Tatr zaplanowana jest na 4 kolejne dni. Przystankami na trasie będą: Tczew, Toruń, Łódź, Kraków, a miejscem docelowym Zakopane, gdzie zakończy się drugi etap trathlonu.

W środę 5 sierpnia oczekiwać będziemy na uczestników w Krakowie, miejscu szczególnym dla gen. Potasińskiego. Do zobaczenia za kilka dni. Powodzenia na trasie!

Organizatorem przedsięwzięcia jest gdyńskie stowarzyszenie KRS FORMOZA.