Aktualności

Powrót do strony głównej

10 kwietnia

„Chciałem zameldować, po pięciu latach, Panie Generale, że kontynuujemy Twoje dzieło” – powiedział podczas uroczystości na Cmentarzu Rakowickim Inspektor Wojsk Specjalnych DG RSZ, gen. broni Piotr Patalong.

W uroczystościach, jak co roku, uczestniczyli dowódcy jednostek podległych przed reformą Dowództwu Wojsk Specjalnych, którzy przyjechali z odległych miast Polski. Wiązanki na mogile generała prócz przedstawicieli DG RSZ, JW. GROM, AGAT, NIL, FORMOZA i COS-u złożyli także przedstawiciele 6BPD, COL-DRSZ, 8.Bazy Lotniczej, Żandarmerii Wojskowej, Klubu Wojsk Specjalnych, Związku Spadochroniarzy Polskich.

Po uroczystościach w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta, celebrowana przez dziekana Wojsk Specjalnych, księdza płk dr hab. Stanisława Gulaka. W mszy udział wzięli krakowscy generałowie, pracownicy Wojsk Specjalnych, przyjaciele i rodzina.


Ten dzień, jak co roku, jest trudny. Wracają wspomnienia. Koszmar tamtych chwil jest namacalny. Ból wciska się w zagojone rany po raz kolejny rozrywając cienką tkankę teraźniejszości.
Dzięki Waszej obecności nie jestem w swoim bólu samotna. Czuję się otoczona Waszą serdecznością, pamięcią, troską. To tak wiele. W tym dniu, to wszystko czego można oczekiwać. Dziękuję.

Marta Murzańska-Potasińska