Aktualności

Powrót do strony głównej

Album Biegu Morskiego Komandosa (edycje 2010-2014)


Najtrudniejszy, według prasy branżowej, bieg w Polsce, który odbywa się w Gdyni, miał już pięć edycji. Jego Organizator Adventure Park Kolibki wraz z JW. Formoza przy wsparciu prezydenta miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, z roku na rok podnoszą poprzeczkę i zaskakują żądnych wrażeń uczestników imprezy, których liczba wzrasta proporcjonalnie do poziomu trudności.

W świeżo wydanym albumie, który ozdabiają zdjęcia autorstwa Mileny Nieścior i Jaceka Balka przeczytać możemy wybrane relacje uczestników biegu.

„(…) Byłem przekonany, że w świecie biegania nic mnie już nie zaskoczy. A tu proszę z bezpiecznych maratońskich ścieżek trafiłem prosto do piekła. Spotkałem tam prawdziwych bohaterów, których nigdy nie dogonię, ale zawsze będę podziwiał” Ariel
„To była walka o przetrwanie nie przesadzam” Kamil
„Mówią im trudniej, tym lepiej. Nie sądziłem, że kiedyś może być tak lepiej” Wojtek

Prócz pięknych zdjęć, pełnych emocji relacji w albumie znajdziemy tekst poświęcony patronowi wydarzenia, generałowi Włodzimierzowi Potasińskiemu, obszerną informację na temat idei, jaka przyświeca Biegowi oraz kilka słów o genezie jego powstania.

Inicjatywa zorganizowania biegu powstała z pasji kilku osób. W ciągu zaledwie pięciu lat Bieg Morskiego Komandosa ze skromnego wydarzenia przekształcił się w przedsięwzięcie, którego przygotowanie wymaga wielu miesięcy pracy. (W roku 2010 w biegu wzięło udział 14 osób, podczas gdy w 2014 na starcie stanęło pięciuset zawodników).

Pomysłodawcom i organizatorom Maciejowi Szulwachowi, Marcinowi Żuławskiemu i Miszy należą się szczególne wyrazy uznania. Bieg zapewne nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie prezydenta miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, popierającego inicjatywę od pierwszych dni. Wyrazy wdzięczności skierować należy również do instytucji takich jak Agencja Mienia Wojskowego i Adventure Park Kolibki. Pomocy rzeczowej udzielili Firma Ziaja, The North Face, Gore Tex, Oshee.

Album podsumowywujący pięć edycji Biegu można nabyć w sklepie internetowym. Wielkość nakładu to 500 egzemplarzy.

Do zobaczenia pod koniec wakacji. W tym roku będę z Wami w Gdyni. Moje serce już teraz uśmiecha się na tę myśl. Ciesząc się Waszą radością, dumą z podjęcia tej próby sił, życzę wytrwania w tym postanowieniu do końca.
Cieszę się, że ten najtrudniejszy z biegów nosi imię mojego Męża , człowieka, który kochał wyzwania, przełamywał słabości, zmierzał do celu, często mimo wszystko, nie zważając na przeszkody.

Marta Murzańska-Potasińska