Aktualności

Powrót do strony głównej

Ważny rok dla polskich komandosów

Od 1 stycznia, do końca roku 2015, polskie Wojska Specjalne dowodzić będą siłami specjalnymi państw NATO. Przekładając na język cywilny: polskie Wojska Specjalne objęły dowództwo nad wojskową „elitą elit”.

Podkreślić należy fakt, że Polacy jako pierwsi z bloku wschodniego, otrzymali zgodę sojuszników na dowodzenie elitarnymi jednostkami. Jest to bez wątpienia wyraz zaufania i ogromne wyróżnienie, na które zarówno nasi żołnierze, jak i ich dowódcy ciężko pracowali. To przede wszystkim potwierdzenie wysokich umiejętności, kwalifikacji i kompetencji naszych komandosów, z których jako obywatele możemy być dumni.

To, gdzie i w jakim zakresie, podczas rocznego dyżuru bojowego, nasi żołnierze będą działać zależeć będzie od decyzji Sojuszu Północno-Atlantyckiego.
Gratulując sukcesu, życzę, by ten szczególny rok przebiegł spokojnie, by wszyscy żołnierze, którzy opuszczą granice naszego kraju powrócili do swoich domów zdrowi. Dla wielu polskich rodzin ten rok być może rokiem próby, czasem rozłąki, strachu, niekiedy samotności. Życzę szczególnie żonom naszych żołnierzy siły i wiary, dzieląc się niegasnącą nadzieją na spokój.
Marta Murzańska-Potasińska